Als VNHI lid kunt u hieronder inloggen in het VNHI ledendeel. Gebruik als gebruikersnaam 'VNHI'.

Aanmelden voor bestaande gebruikers
   

Archiven

Cursus “Starten als Handelsagent”:13 juni 2025 – Amsterdam

maart 21, 2025 3:23 pm Gepubliceerd door Laat uw bericht achter

In de cursus “Starten als Handelsagent” worden alle aspecten van het vak van handelsagent behandeld. De cursus helpt je bij jouw beslissing om voor het ondernemerschap te kiezen. Bovendien is het ook de ideale gelegenheid om met andere startende ondernemers in contact te komen. De eerstvolgende cursusdatum is: 13 juni 2025.

De onderwerpen die o.a. aan bod komen tijdens deze training zijn:

  • Hoe kan ik (handels)agent worden?
  • Welke eigenschappen moet ik bezitten?
  • Hoe zit het met commissie en contracten?
  • Hoe kom ik aan agentschappen en klanten?
  • Wat zijn mijn rechten als handelsagent?

De training wordt gegeven door ervaren handelsagent Paul Visscher en Paul Holtrop, advocaat. Beiden hebben veel kennis over het vak van handelsagent en zij beantwoorden ook je eigen vragen. De tips en adviezen die je tijdens deze training krijgt, zijn gelijk in de praktijk toe te passen.

De cursus duurt van 14.00 uur (inloop 13.45 uur) tot ongeveer 17.15 uur, eventueel gevolgd door een netwerkborrel bij genoeg deelnemers.

Locatie
De cursus wordt gegeven in het pand van Van Till-advocaten op het volgende adres: De Lairessestraat 131-135  in Amsterdam.

Kosten
Voor VNHI-leden is deze cursus gratis. Voor niet-leden is de toegangsprijs €65,- ex btw per persoon. Kun je niet op de desbetreffende datum dan kun je op het aanmeldingsformulier ook kiezen voor een podcastversie van deze cursus (€40,- ex btw).

Interesse? Meld je dus hier snel aan want vol=vol! Voor deze cursus geldt een minimum aantal van 5 cursisten tot maximaal 11 personen.*

*Restitutie van het cursusbedrag is alleen mogelijk als er uiterlijk 14 dagen voor de aanvangsdatum  van de cursus per mail (info@vnhi.nl) wordt opgezegd. Vindt er een annulering plaats na dit tijdsbestek dan kan de cursist altijd kosteloos deelnemen aan de eerstvolgende cursus. Bij annulering van onze kant vindt er altijd restitutie plaats.

 

 

In de cursus “Starten als Handelsagent” worden alle aspecten van het vak van handelsagent behandeld. De cursus helpt je bij…

Nieuwe regels importeren CBAM-goederen buiten EU per 1 januari 2026

maart 19, 2025 2:27 pm Gepubliceerd door Laat uw bericht achter

Importeert u goederen van buiten de EU die onder de CBAM-verordening vallen? Dan krijgt u vanaf 1 januari 2026 te maken met een nieuwe EU-verordening die voorschrijft dat u vooraf toelating moet aanvragen voor het invoeren van deze goederen.

Ook kan het zijn dat u moet gaan betalen voor de CO2 die bij de productie ervan is uitgestoten. Bovendien dient een jaarlijkse rapportage te worden ingediend door de CBAM-aangever, meestal door de importeur.

Tot en met eind december 2025 geldt voor het CBAM nog een overgangsperiode. In deze periode moet nog elk kwartaal gerapporteerd worden hoeveel CO2 er is uitgestoten bij de productie van de geïmporteerde CBAM-goederen en welke CO2-prijs betaald is in het land van productie. Verder gelden er nu nog geen verplichtingen.

Voor meer informatie over de overgangsperiode, zie: https://www.emissieautoriteit.nl/onderwerpen of abonneer u op de CBAM-nieuwsbrief.

Wilt u meer weten over CBAM-verordening? Bekijk dan de uitgebreide informatie op het Ondernemersplein van de Kamer van Koophandel, zie link: https://ondernemersplein.kvk.nl/carbon-border-adjustment-mechanism

Importeert u goederen van buiten de EU die onder de CBAM-verordening vallen? Dan krijgt u vanaf 1 januari 2026 te…

Wagner seeks importer/agent for their shredders!

maart 17, 2025 2:27 pm Gepubliceerd door Laat uw bericht achter

THE BETTER SHREDDER. More than a slogan. From start to finish, from design and production to installation, we are eager to give the best. Single-shaft and Two-shaft shredders are our passion. And this since 1977.  Our shredders are applied to shred all sorts of materials such as paper, plastics, electronic scrap, textiles, wood etc.

Wagner is an owner-managed family business. The advantage of this is quick decision-making, flexibility and the ability to respond to customer requests in more detail.

We seek an importer and/or agent with a basic understanding in mechanical engineering and electronics for the Dutch market. For more information, please visit our website: https://www.wagner-shredder.com

Interested? Please contact Andreas or Alexander Wagner via Andreas.wagner@wagner-shredder.at or call +43 3329 2478 or +43 664 4269820.

Join our successful team!

THE BETTER SHREDDER. More than a slogan. From start to finish, from design and production to installation, we are eager…

Prijsstijging Amerikaanse jeans door EU-importheffingen?

maart 14, 2025 4:36 pm Gepubliceerd door Laat uw bericht achter

Sinds de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen van 25 % op verschillende producten uit de Europese Unie heeft gelanceerd, kwam de EU op 12 maart jl.  met tegenmaatregelen in de vorm van eigen importheffingen op o.a. textiel afkomstig van Amerikaanse bedrijven. Deze  invoerheffingen dienen vanaf 1 april a.s. in te gaan. Wat betekent dit  bijvoorbeeld voor de marktprijs van Amerikaanse spijkerbroeken op de Nederlandse markt?

NVKT-voorzitter Paul Visscher voorziet vooralsnog weinig commotie in de  markt van Amerikaanse spijkerbroeken zoals Levi’s en Wrangler aangezien er volgens hem  “nauwelijks textielproductie in Amerika is”. “Wel wordt er veel katoen verbouwd in Amerika, een goed Amerikaans product,” zegt Paul Visscher in het fd., maar hij gaat er vanuit dat “van heffingen hierop we in Nederland weinig last krijgen.”

Verwacht wordt dat forse prijsstijgingen voor Amerikaanse spijkerbroeken vooralsnog uitblijven. Veel Amerikaanse merken laten hun spijkerbroeken niet meer in Amerika vervaardigen en hun fabrieken zijn wereldwijd verspreid. De heffingen zouden eenvoudig omzeild kunnen worden door de  bron van het product  te wijzigen. Het ligt er dus aan hoe de definitie “Made in America” door de Europese Unie toegepast gaat worden. Volgens Fashion United gaf de woordvoerder van de EU hier nog geen uitsluitsel over.

Sinds de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen van 25 % op verschillende producten uit de Europese Unie heeft gelanceerd, kwam…